Stiklo paketai

Dažniausiai stiklo paketą reikia keisti sudužus stiklui. Bet yra atvejų, kai stiklo paketas skyla „savaime". „Savaiminis" skilimas įvyksta dėl dviejų priežasčių - neteisingo lango ar durų sumontavimo arba nuo didelių temperatūros svyravimų.

Ypač populiarus pasidarė stiklo paketų keitimas norint pagerinti šilumines ar kitokias lango savybes. Kam keisti visą langą, jei užtenka įstatyti naują, su kelis kartus geresnėm savybėm stiklo paketą.

Stiklo paketo pakeitimas reikalauja profesionalų darbo. Savarankiškas keitimas gali baigtis dūžiu ar lango darinėjimosi fukcijų praradimu. Geriausia patikėti šį darbą mūsų specialistams.

Stiklo paketų šiluminių savybių gerinimo būdai

Didžiausią šiluminį efektą padeda pasiekti šios priemonės:

 • selektyvinių stiklų naudojimas;
 • atstumo tarp stiklų didinimas;
 • tarpo tarp stiklų užpildymas inertinėmis dujomis (argonu, kriptonu);
 • rėmelio medžiagos gerinimas.

Šiuo metu populiariausi yra plastikiniai SW rėmeliai (plastikas, padengtas nerūdijančiu plienu). Palyginus su aliuminio rėmeliais, pastarieji sumažina terminį tiltą ant stiklo krašto, sumažina kondensato susidarymo riziką.

 1. Didžiausias šiluminis efektyvumas gali būti pasiekiamas trijų stiklų paketuose su dviem selektyviniais stiklais ir dujų užpildu.
 2. Parenkant stiklo paketus energijos taupymo atžvilgiu, rekomenduojama žiūrėti ne tik šilumos perdavimo koeficientą U, bet ir bendrus saulės energijos ir šviesos pralaidumo koeficientus.
 3. Didesnių plotų įstiklinimui geriausia naudoti planitherm one stiklus, kurie užtikrina aukštas šilumines savybes ir nepraleidžia tiesioginės saulės šilumos.

Kartais iškyla poreikis skaidrų stiklo paketą pakeisti dekoratyviniu, tam yra skirti skaidrūs raštuoti, skaidrūs matiniai, geltoni, bronziniai, bronziniai matiniai stiklai.

Apsisaugojimo nuo karščio problema iškyla patalpose su dideliais langais į pietinę ir vakarinę pusę, ją galima spręsti pakeitus paprastus stiklus į stiklo paketą kurio išorinis stiklas yra tamsintas, refleksinis arba saulės kontrolės stiklas.

 • Tonuoti arba dažytos masės. Tai stiklo paketai, kurių išorinis funkcinis stiklas yra tonuotas masėje stiklas, suteikiantis galimybę pasirinkti norimą stiklo atspalvį ir dėl absorbcijos mažinantis saulės energijos patekimą į patalpos vidų. Trūkumai - apriboja šviesos patekimą į patalpos vidų, saulėtą dieną stiklas nuo saulės įkaista ir pats pradeda spinduliuoti šilumą ir nuo karščio gali trūkti, todėl juos reikia grūdinti.
 • Su atspindinčia danga. Tai stiklo paketai, kurių išorinis funkcinis stiklas yra skaidrus arba tonuotas ir turi specialias tiek šviesos, tiek saulės energiją atspindinčias dangas. Deja, refleksinis stiklas taip pat atspindi ir saulės šviesą, vadinasi, vėl sumažėja patalpų apšvietimas.
 • Patys naujausi stiklai, šiuo metu sparčiai populiarėjantys Europoje, vizualiai beveik nesiskiriantys nuo skaidraus stiklo, tačiau efektyviai atspindintys saulės spindulius, o žiemą padedantys išsaugoti šilumą - saulę kontroliuojantys stiklai. Šis stiklas praleidžia tik tam tikrą dalį saulės spindulių, užtikrinančių pakankamą apšvietimą, bet neleidžiančių patalpai perkaisti. Naudojant saulės kontrolės stiklus, galėsite net tik komfortabiliai jaustis, bet ir grožėtis vaizdu už lango, nes nereikės lango dangstyti užuolaidomis ar žaliuzemis.

Stiklo paketų garso izoliacinių savybių gerinimo būdai:

Pagrindiniai veiksniai, lemiantys stiklo paketo garso izoliaciją:

 • stiklo storis (kuo storesnis stiklas, tuo garso laidumas mažesnis);
 • naudojami skirtingų storių stiklai;
 • specialūs stiklai (garso izoliuojančia plėvele laminuoti stiklai);
 • specialių dujų stiklo pakete naudojimas;
 • atstumas tarp stiklų (kuo didesnis).

Ten, kur reikia itin geros garso izoliacijos, reikėtų rinktis stiklo paketus su kuo storesniais stiklais (6, 8 ar 10 mm). Dar geriau, kad bent vienas iš jų būtų su garsą izoliuojančia plėvele, o atstumas tarp stiklų 16-20 mm.

Apsaugai nuo dūžio naudojami saugūs stiklo paketai kuriuose naudojami grūdinti, laminuoti arba viela armuoti stiklai.

 • Grūdintas stiklas yra 4-5 kartus stipresnis už įprastinį, o duždamas jis subyra į mažas daleles bukais kraštais. Jį reikia naudoti patalpose, kur stiklas gali būti pažeistas dėl pastatuose esančių žmonių veiklos (pvz., įėjimo durys), taip pat tam tikrose kritinėse zonose. Kur ir kokį saugų stiklą naudoti, reikėtų pasitarti su projektuotojais.
 • Laminuotas stiklas - tai stiklas, padegtas specialia plėvele. Po smūgio stiklas įtrūksta, įlūžta. Stiklo šukės išlieka prilipusios prie plėvelės.
 • Armuotas stiklas - tokio stiklo atsparumas didinamas panaudojant vielinį tinklą, kuris sulaiko stiklo šukes savo vietoje.

 Stiklo paketai su selektyviniu stiklu

Stiklo paketai su selektyviniu stiklu pastaruoju metu tapo populiariausi gaminiai, užsakomi gyventojų butų ar namų stiklinimui, nurungė anksčiau populiariausiais buvusius skaidrių stiklų stiklo paketus. Pagrindinė to priežastis - apytiksliai du kartus geresnės šilumos izoliavimo savybės, esant, palyginus, nedideliam kainų skirtumui. Prieš kelis metus stiklų su selektyvine danga nuo paprasto stiklo galima buvo atskirti iš melsvo atspalvio. Šiuo metu gaminamo stiklo selektyvinė danga yra bespalvė, todėl jų identifikuoti galima tik specialiu detektoriumi, reaguojančiu į metalo oksidus, esančius dangoje. Stiklo paketų su selektyviniu stiklu kamera paprastai užpildoma inertinėmis dujomis (argonu), kurios pagerina selektyvinės dangos šilumos izoliavimo savybes apytiksliai 10-20%.